שפשפת – כיצד נכון לטפל בה?

שפתון עשוי מחומרים טבעיים

לפני שנכיר איך נכון לטפל בה, בואו נבין רגע מה היא בעצם שפשפת?

שפשפת הוא מצב עור שכיח שאנשים רבים חווים, זהו מצב שיכול להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו, ללא קשר לגיל או מין. הוא מאופיין בחוסר לחות בעור, מה שמוביל למראה מחוספס, מתקלף ולעיתים מגרד. מצב זה יכול להיגרם מגורמים שונים, כולל מצבים סביבתיים, הרגלי חיים ומצבים רפואיים מסוימים.
חשוב לדעת – שפשפת אינה מחלה אלא סימפטום של בעיה בסיסית שיש לטפל בה.
זה לא נעים, לא נאה בכלל ותכל’ס יכול להרוס יום שלם!
אז מה עושים?

אחרי הופעת השפשפת – אופן הטיפול בה הוא קריטי להחלמה…

ישנן מספר תפיסות מוטעות לגבי שפשפת שעלולות להוביל לטיפול לא יעיל ולהוסיף עוד נזק לעור.
מיתוס נפוץ אחד הוא ששתיית יותר מים יכולה לרפא שפשפת. בעוד הלחות שמגיעה משתייה מרובה היא חיונית לבריאות הכללית, היא אינה הפתרון הבלעדי לעור יבש. תפיסה שגויה נוספת היא שכל קרמי הלחות לעור זהים. כמו שאני תמיד אומרת ומדגישה, סוגי עור שונים דורשים סוגים שונים של קרמי לחות וכך גם שפשפת דורשת קרם מיוחד וייעודי.


מה בעצם גורם לשפשפת להופיע?

הבנת הסיבות לשפשפת חיונית במניעה ובטיפול בה. הסיבות יכולות להיות מגוונות, החל מגורמים סביבתיים ועד להרגלי אורח חיים.
שפשפת נגרמת בעיקר מחיכוך בין קפלי עור הגורם לגירוי . במקום בו אין מספיק כניסת אוויר או לחות וחום משולבים תהיה נטייה גבוהה יותר להתפתח שפשפת. זה יכול להיות בין הרגליים, באזור החזה או בבית השחי.

בדרך כלל, השפשפת יכולה להימשך בין מספר ימים לשבועיים, תלוי בחומרת המצב ובריאותו הכללית של האדם. חשוב לזכור שגופו של כל אחד מגיב בצורה שונה למצבים וטיפולים. לכן, משך הזמן יכול להשתנות באופן משמעותי מאדם לאדם.

האם ומתי יש צורך בטיפול רפואי במקרה של שפשפת?

אם השפשפת שלך נמשכת יותר משבועיים והטיפול שניסית בבית לא עבד, זה הזמן לפנות לטיפול רפואי. כמו כן, אם את מבחינה בתסמינים חמורים כגון כאב עז, נפיחות או סימני זיהום כמו חום, עליך להתייעץ מיד עם איש מקצוע בתחום הבריאות. זכרו, גילוי מוקדם וטיפול יכולים למנוע סיבוכים ולקדם החלמה מהירה יותר.

התמודדות עם שפשפת יכולה להיות מאתגרת, אך הבנת משך הזמן שלה וידיעה מתי לפנות לעזרה יכולה להקל משמעותית.


אז מהי הדרך הנכונה ביותר לטיפול בשפשפת?

נשים חוות הרבה פעמים שפשפת באזור המפגש של הרגליים, בעיקר בקיץ כשעונת הגרביונים מסתיימת והרגליים נפגשות בלבישת חצאית או מכנסיים קצרים. גם מתחת לחזה או בבית השחי עלולה להופיע אדמומיות ויובש בחודשי הקיץ. אצל גברים שפשפת מתפתחת לרוב בטיולים וזמן ממושך במכנסיים ארוכים ללא אוורור ממש כמו שקורה בצבא.

ממש לאחרונה, רקחתי משחה חדשה לטיפול בשפשפות וגירויים שנועדה לעזור לחיילים היקרים שלנו במלחמה. לתת להם מענה מדויק וטבעי ולאפשר להם להתרכז בעבודתם החשובה כל כך בלי להיות מוטרדים מגיורי כלשהו או שפשפת.

היתרון הגדול של המשחה – קרם טיפולי הוא שכל הרכיבים שלו הם טבעיים והיא טובה לטיפול בכל סוג של גיורי בעור, החל מעקיצות, גרד, שריטות וכמובן – שפשפת. יש בו חומרים באמת סופר איכותיים, מרגיעים וטובים: קמומיל, הדס, גרניום ועוד.

המשחה של לוני’ס מספקת הקלה ללא תופעות לוואי שלעיתים קורות ממשחות מוכרות.החומרים הפעילים מרגיעים ואף עוזרים לרפא את העור ולמנוע התפרצויות עתידיות.
השימוש בה מאוד פשוט, מורחים מעט חומר על האזור הפגוע לפי ההוראות שעל גבי הקופסא.

לאחר ששלחתי את המשחה לחיילים ואחר כך כך היא נכנסה למבחר המוצרים באתר, קיבלתי עליה ביקורות נפלאות אפילו כפתרון לבעיית תולעים לילדים אבל בעיקר לגירויים ולשפשפת.
מעבר לפתרונות של הגנה ומניעה כמו טייץ קצר, איוורור, שינוי הרגלים ועוד.. המשחה שלי מציעה אלטרנטיבה בטוחה ויעילה המספקת הקלה בתסמינים, בגרד וגירוי וריפוי של האזור המגורה.

היא מתאימה לכל סוגי העור ולכל מי שמידי פעם סובל מגרד בעור או שפשפת והכל על טהרת הרכיבים הטבעיים.

אודות הכותבת

בואי נשוחח
1
היי, יש לך שאלה?
היי. תרגישי חופשי לשלוח הודעה אני כאן כדי לעזור. לוני
דילוג לתוכן